NOKIOS 2021
Foredragsholdere

Her er listen over foredragsholdere i plenum, sesjoner, kurs og workshops på NOKIOS – Norsk konferanse for IKT i offentlig sektor. Mer informasjon om foredragsholderne finner du på de ulike sesjonssidene. Klikk på sesjonslenkene for å lese mer om hver enkelt foredragsholder.
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | Æ | Ø | Å

A

Alvik, Tor sesjon 1A, plenum 2
Digitaliseringsdirektoratet
Anderson, Tobias Studer kurs 8
Sopra Steria
Andreassen, Eirik plenum 2
Digital Norway

B

Bazilchuk, Molly sesjon 3A
Ducky
Beitland, Kristine sesjon 4B
Corporate Affairs/Microsoft Norge
Bekkelund, Anne Siri workshop 2
Teknologirådet
Berg, Erlend sesjon 3A
Lillestrøm kommune
Bergem, Ola Workshop 8
Microsoft
Bergmann, Tommy kurs 3, workshop 7
Telenor
Bolstad, Inga Avslutningsplenum
Riksarkivar
Bratteli, Asle sesjon 1C
Aquagroup
Breivik, Gøran sesjon 1C
Fiks plattformen
Brenna, Loveleen Rihel sesjon 4C
Brunborg, Heidi sesjon 2B
Lånekassen
Brunborg-Næss, Jørgen workshop 2
Synlighet
Brunstad, Dag Anders sesjon 2B
Synlighet
Braa, Kristin sesjon 4A
Universitetet i Oslo
Buer, Veronica workshop 2
Datatilsynet

D

Dahle, Ingunn kurs 5
Bouvet

E

Eia, Harald Åpningsplenum, plenum 2, Avslutningsplenum
Programleder
Elkam, Hafsa sesjon 2B
NAV
Engehagen, Daniel workshop 5, sesjon 2C
NAV
Englund, Johan kurs 8
Direktoratet for forvaltning og økonomistyring

F

Fjuk, Annita sesjon 3B
Digital Norway
Flørenes, Christian kurs 3 workshop 7
Telenor
Furseth, John Martin workshop 5
NAV

G

Gran, Martin Kowalik kurs 2
Accenture
Grøtan, Tor Olav sesjon 3C
SINTEF

H

Hansen, Henrik workshop 6
KPMG
Haraldsen, Arild Avslutningsplenum
Forfatter og statsviter
Harris-Christensen, Helene sesjon 1B
iMDI
Haugli, Håkon plenum 2
Innovasjon Norge
Haugse, Kristin Karlsrud sesjon 2C
Digitaliseringsdirektoratet
Haustreis, Ine sesjon 2C
Skatteetaten
Henriksen, Trond sesjon 3C
gimening.org
Heuch, Cecilie B. Åpningsplenum
Telenor
Hildrum, Jarle workshop 3
Telenor

I

Ingebrigtsen, Arne sesjon 4B
Rådmann Kristiansund

J

Johannesen, Erik Avslutningsplenum
Autosys
Judin, Tobias sesjon 2A
Datatilsynet

K

Kalstad, Nils workshop 7
NTNU CCIS
Katsikas, Sokratis kurs 3
NTNU/NORCICS
Khan, Nina Lilledahl kurs 6
Bouvet
Knudsen, Gun Peggy Åpningsplenum
FHI
Kolbjørnsrud, Vegard workshop 3
Handelshøyskolen BI
Krogstie, John workshop 3
NTNU
Krokan, Arne Avslutningsplenum, sesjon 3B
NTNU
Kvam, Pål kurs 3, workshop 7
Telenor

L

Landaasen, Storm Jarl kurs 3
Telenor
Larsen, Siri Øyen kurs 2
Accenture
Lindgren, Bettina sesjon 4C
Løvemammaene
Lyngstad, Cathrine Pihl workshop 1
NAV

M

Melles, Hermon workshop 5
Digitaliseringsdirektoratet
Mestad, Adele Matheson Åpningsplenum
Norges institusjon for menneskerettigheter (NIM)
Meuche, Ida kurs 5
Bouvet
Michalsen, Einar workshop 6
KPMG
Mikalef, Patrick workshop 6
NTNU forskning
Millang, Aleksander sesjon 2C
Digitale Helgeland
Myhre, Aslak Sira Avslutningsplenum
Riksbibliotekar
Myklebust, Steffen workshop 8
Bouvet
Myrstad, Finn Lützow-Holm workshop 2
Forbrukerrådet

N

Nerdal, Jan Erik sesjon 4B
Brønnøysundregistrene
Nervik, Camilla workshop 2
Datatilsynet
Nesbø, Miriam workshop 2
NTNU
Newth, Eirik Åpningsplenum
Nilsen, Øystein sesjon 3B
Utdanningsdirektoratet

O

Olsen, Roar sesjon 3B
Unit
Osberg, Jens Andresen sesjon 2A
Digitaliseringsdirektoratet

R

Reknes, Håvard workshop 4
Direktoratet for forvaltning og økonomistyring
Remvik-Larsen, Kim sesjon 3A
TietoEVRY
Reutter, Lisa workshop 2
NTNU
Røstad, Håkon sesjon 1B
NAV

S

Schäffer, Roger sesjon 4A
FHI
Sekkesæter, Helle sesjon 2C
DFØ
Simonsen, Jesper Werdelin plenum 2
Forskningsrådet
Skaret, Mona sesjon 1A
Skatteetaten
Skogen, Marit Hole sesjon 4B
GoForIT
Solhaug, Astrid workshop 5
Digitaliseringsdirektoratet
Standal, Frode workshop 1
Kantega
Stedøy, Helle Astrid sesjon 1A
Digitaliseringsdirektoratet
Stensland, Anders workshop 8
Bouvet
Strümke, Inga sesjon 3A
NTNU/SIMULA
Strålberg, Ellen kurs 7
Digitaliseringsdirektoratet
Sutorius, Steffen plenum 2
Digitaliseringsdirektoratet
Swanberg, Bredo sesjon 1B
Digitaliseringsdirektoratet
Sætertrø, Hilde kurs 8
Nasjonalt program for leverandørutvikling

T

Thon, Bjørn Erik Åpningsplenum, workshop 2
Datatilsynet
Thorvaldsen, Marius workshop 8
Breach
Torgersrud, Jan Petter kurs 3 workshop 7
Telenor
Tziotas, Christos Erich Maier sesjon 3A
Lillestrøm kommune

U

Úlfarsdóttir, Anna Kristin kurs 1
Datatilsynet

V

van der Hilst, Rozemarij sesjon 2A
Digitaliseringsdirektoratet
van Marion, Lars sesjon 2C
Rambøll Management Consulting
Vareide, Per Kristian Åpningsplenum
Stavanger kommune

W

Wang, Ine Mari kurs 2
Accenture
Wienhofen, Leendert workshop 6
Trondheim kommune

Ø

Østerås, Rolf Erik sesjon 3B
Utdanningsdirektoratet
Øvergård, Fredrik workshop 6
Fosen IKT

Å

Aamodt, Per Axel workshop 1
Kantega
Aass, Asle workshop 4
Direktoratet for forvaltning og økonomistyring
Åsbø, Guro Fiskvik kurs 1
Datatilsynet